Wentylacja

Rozwiązania wentylacyjne VELUX zapewniają dużą ilość świeżego powietrza w pomieszczeniach, pomagając w utrzymaniu domu i jego mieszkańców w dobrej kondycji przez cały rok – nawet kiedy śpią lub są nieobecni

product3-8-768x529
product2-9-300x206
product1-9

W przypadku okien dachowych VELUX zamknięcie okna nie oznacza odcięcia dopływu świeżego powietrza. Wszystkie okna dachowe VELUX wyposażone są w oryginalną klapkę wentylacyjną, która zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Nazywa się to wentylacją w tle. Oznacza to, że można cieszyć się świeżym powietrzem we wnętrzu, nawet jeśli pogoda uniemożliwia otwarcie okna.

VELUX, by poprawić komfort mieszkania, wprowadził do ofert nowość, która udoskonala podstawową wentylację pomieszczeń. Naokienna wentylacja VELUX z rekuperetorem wykorzystuje energię cieplną powietrza wylotowego do ogrzewania nawiewanego świeżego powietrza. To innowacyjne rozwiązanie pozwala odzyskać ponad 75% ciepła. Inteligentna wentylacja VELUX opiera się na module rekuperacyjnym, który magazynuje energię cieplną powietrza wylotowego i wstępnie podgrzewa powietrze wlotowe, optymalizując klimat wewnętrzny w dzień i w nocy, nawet w najzimniejsze dni. Moduł inteligentnej wentylacji montuje się na zewnątrz nad oknem dachowym VELUX, co sprawia, że jest niewidoczny od środka. Co ważne, nowa wentylacja VELUX również działa przy zamkniętym oknie. W celu jej uruchomienia wystarczy jedynie otworzyć klapkę. Nie przeszkadza również w codziennym funkcjonowaniu w domu, gdyż jest tak cicha, że nawet przy najwyższych obrotach wentylator jest niesłyszalny w cichej sypialni. Dodatkowo wycisza hałas zewnętrzny.

Inteligentna wentylacja VELUX to zdecentralizowane rozwiązanie wentylacyjne. Pozwala na osobną regulację temperatury i intensywności wentylacji w każdym pomieszczeniu wyposażonym w moduł inteligentnej wentylacji VELUX. Dzięki temu zapewnia większą elastyczność i lepszą kontrolę nad klimatem wewnętrznym niż centralne systemy wentylacyjne.
Wentylacja z rekuperatorem VELUX pasuje do większości okien dachowych VELUX z górnym otwieraniem w rozmiarach MK. Moduł naokiennej wentylacji to element wyposażenia dodatkowego, który montuje się nad oknem dachowym. Idealnie łączy się z oknem, a jego montaż nie stanowi żadnego problemu dla zawodowego dekarza.