BARIERY PRZECIWŚNIEŻNE

Bariery przeciwśnieżne stosujemy do zabezpieczenia ludzi i mienia przed lawinowo osuwającym się śniegiem zalegającym na połaciach dachowych. Bariery śnieżne powinny być ażurowe aby nie gromadziły śniegu na dachu lecz tylko zabezpieczały przed spadaniem dużych ilości śniegu w krótkim czasie. Ilość i miejsce montażu barier zależy od wielkości zabezpieczanej powierzchni oraz kąta nachylenia połaci dachowej.

Poniżej prezentujemy kilka, najczęściej stosowanych rozwiązań. Ich dobór jest uzależniony od rodzaju zastosowanego pokrycia dachu.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, pomożemy w doborze rozwiązania i przedstawimy jego wycenę.

drabinki śniegowe

System płotka przeciwśniegowego

Zabezpiecza przed lawinowym osuwaniem się zalegającej na dachu warstwy śniegu. System ten można stosować do każdego rodzaju pokrycia dachowego dobierając odpowiednie wsporniki mocujące.

wspornik płotka

Wsporniki płotka przeciwśniegowego 

Typ A i B  dostosowany do kształtów dachówek zakładkowych.

wspornik płotka karpiówka

Wspornik płotka przeciwśniegowego

Model dostosowany do dachówki płaskiej, np. karpiówki.

wspornik blachodachówka

Wspornik płotka przeciwsniegowego

Model dostosowany do blachodachówki.

bariery rurowe

Rurowy system barier przeciwśnieżnych

System rekomendowany do pokryć blachowych na tzw. rąbek stojący.

wspornik 1- rurowy

Wspornik 1-rurowy

 

wspornik 2- rurowy

Wspornik 2-rurowy 

wspornik 3- rurowy

Wspornik 3-rurowy

śniegołap

Śniegołap

Skutecznie zabezpiecza przed osuwającym się śniegiem z dachów pokrytych blachami dachowymi, t.j. blachodachówką lub blachami trapezowymi. Dostępny jest w kolorach: czarnym, ciemnobrązowym, brązowym, ceglastym, wiśniowym, kasztanowym, antracytowym, zielonym i ocynkowanym.

belka drewniana

Belka przeciwśnieżna

Bariera zabezpieczająca przed osuwającym się śniegiem z dachów pokrytych dachówkami. Belka z impregnowanego pod ciśnieniem drewna liściastego zamocowana na wspornikach hkowych.  Wsporniki dostępne w kolorach: czarnym, brązowym, ceglastym.