Firma Blachy Pruszyński to największy polski producent stalowych pokryć dachowych i elewacji. Każdy oferowany produkt powstaje u producenta indywidualnie, na potrzeby konkretnego zamówienia od klienta. Wyroby blaszane produkcji firmy Blachy Pruszyński posiadają 10-15 lat gwarancji, a ich żywotność wynosi od 25 lat (blachy ocynkowane) do 40-50 lat (blachy wielowarstwowe, mające powłokę poliuretanową). 

W naszej ofercie znjadą Państwo następujące modele:

Blachodachówka OPTIMA ARAD

OPTIMA Arad to blachodachówka produkowana na konkretną długość. Arkusze montowane są klasycznie jak pozostałe blachodachówki w ofercie firmy Blachy Pruszyński. OPTIMA Arad dostępny jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR.

Blachodachówka MODUS ARAD

MODUS Arad to blachodachówka dostarczana jako panele montowane w tradycyjny sposób za pomocą wkrętów. Pokrycie dostępne w powłokach poliester połysk i matowy z 10-letnią gwarancją oraz PURMAT z 30-letnią gwarancją.

Blachodachówka GRYF

Blachodachówka GRYF to opcja dla osób preferujących pokrycia dachowe dostarczane w arkuszach ciętych na wymiar. GRYF dostępny jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR.

Blachodachówka KRON

Blachodachówka KRON jest eleganckim profilem na wszystkie rodzaje dachów. Kształt blachodachówki został opracowany przez Pruszyński Sp z o.o. i jest chroniony prawem. Blachodachówka KRON dostępna jest we wszystkich powłokach z oferty firmy Pruszyński, w 27 kolorach podstawowych z palety RAL i RR.

Blachodachówka SZAFIR

Klasyczny kształt imitujący tradycyjną dachówkę ceramiczną. Arkusze blachodachówki SZAFIR produkowane są na konkretną długość przez co odpady powstające przy jej montażu ograniczone są do minimum. Produkowana jest w dwóch wariantach długości modułu 350 i 400 mm.

Blachodachówka RUBIN plus

Kształt od początku do końca opracowany przez firmę Pruszyński Sp z o.o. z uwzględnieniem odpowiednio wysokich walorów estetycznych przy zachowaniu doskonałych parametrów użytkowych - szerokość kryjąca arkusza to 1150 mm. Profil ten dostępny jest w trzech wariantach: 350/15, 400/15 i 400/20.

Na RĄBEK

Panel dachowy na rąbek produkowany jest w wariantach: PD-300 z centralnym przetłoczeniem wzdłużnym, o szerokości 300mm; PD-510P o klasycznej płaskiej powierzchni, o szerokości 510m; PD-510T z dwoma wzdłużnymi przetłoczeniami; PD-510F z profilowaną całkowicie powierzchnią

Blachodachówka TUR

Blachodachówka panelowa TUR dostępna jest w postaci jedno i dwumodułowych paneli. Nowy kształt to rozszerzenie dotychczasowej, najbogatszej na rynku oferty pokryć modułowych. Blachodachówki panelowe dostępne są od ręki i idealnie sprawdzają się jako pokrycia dachów o skomplikowanej połaci, gwarantując minimalną ilość odpadów.

Panele dachowe REGLE

Panele dachowe REGLE swym kształtem przypominają gont drewniany i są dedykowane głównie budynkom drewnianym oraz domom o architekturze stylu zakopiańskiego. Pokrycie REGLE w postaci jednomodułowych paneli produkowane jest w dwóch doskonałych powłokach: poliuretan połysk (5 kolorów) oraz poliuretan matowy PURMAT (6 kolorów).

Blachodachówka BOND

Blachodachówka Bond Exclusive to lekkie pokrycie dachowe z posypką kamionkową. Podstawę pokrycia tworzy wysokiej jakości blacha stalowa ze specjalnym wykończeniem powierzchni – metalizowaną termicznie warstwą ALUSAT – stopem aluminium, cynku oraz krzemu. Pokrycie jest produkowane w 6 podstawowych kolorach i w 6 na życzenie Klienta.

Blachy trapezowe

Blachy trapezowe to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji. Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 160 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym. Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 - T60) i dachowych (T14 - T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych.

Blachy trapezowe konstrukcyjne

Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów. Blachy trapezowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością konstrukcji i ekonomicznością zastosowania. Jako element konstrukcji Blachy trapezowe produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej, alucynkowej i powlekanej lub aluminiowej powlekanej (blachy w grubościach od 0,50 do 1,50 mm).