W zakresie dachów płaskich posiadamy duże doświadczenie zdobyte na zrealizowanych licznych budowach w regionach Polski centralnej i północno-wschodniej. Wykonywaliśmy roboty hydroizolacyjne na budynkach mieszkalnych, przemysłowych i mostach. Od wielu lat jesteśmy wykonawcą pokryć dachowych w technologii pap termozgrzewalnych i membran PVC, w układach dachów: tradycyjnych, przemysłowych, zielonych i odwróconych. W naszych robotach stosujemy wyłącznie materiały opatrzone długoletnimi gwarancjami i posiadające stosowne dokumenty dopuszczające do ich stosowania na rynku polskim. Roboty wykonywaliśmy na materiałach firm: BAUDER, BÜSSCHER & HOFFMANN, ICOPAL, SOPREMA,  SWISSPOR, TACK-R, TECHNONICOL,  TES, VEDAG, WERNER.

Każdy z producentów posiada szeroką gamę produktów o ściśle dedykowanym przeznaczeniu. Różnią się między sobą wieloma istotnymi cechami: grubością, wytrzymałością na zrywanie, zdolnością przenoszenia sił rozciągających , elastycznością w wysokich i niskich temperaturach, itp. Nasi pracownicy gotowi są do pomocy Państwu w doborze najbardziej odpowiedniego rodzaju pap i membran z uwzględnieniem ich właściwości.


Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane układy przegród dachowych:

układ warstw dach przemysłowy

Układ warstw "dachu przemysłowego"

  1. Hydroizolacja z papy termozgrzewalnej jedno- lub dwuwarstwowa/ membrana PVC lub EPDM
  2. Warstwa rozdzielcza
  3. Termoizolacja (np.włena mineralna /styropian/pianka PIR)
  4. Paroizolacja (papa paroizolacyjna lub folia PE)
  5. Konstrukcja nośna - blacha trapezowa

Uwaga: poszczególne warstwy mogą być mocowane mechanicznie (na wkręty i kołki teleskopowe) lub przyklejane na klej bitumiczny.