Okna do dachu płaskiego

Do wielu pomieszczeń w budynkach z płaskim dachem dociera bardzo mało światła dziennego. Dotyczy to zarówno kuchni, gabinetów, jak i pokojów dziennych. Okna do płaskiego dachu VELUX potrafią zupełnie odmienić pomieszczenie, a rezultaty w postaci ilości światła dziennego oraz świeżego powietrza jest zdumiewający.

product2-4
product3-4-280x300
product1-4-300x200

Nową propozycją w ofercie okien do płaskiego dachu VELUX jest Sferyczny Moduł Szklany wykonany w technologii CurveTech. W odróżnieniu od standardowej oferty, gdzie okno zabezpiecza akrylowa lub poliwęglanowa kopuła, nowa propozycja to wykonany z 4 mm wytrzymałego szkła hartowanego i wykończony aluminiowymi profilami na krawędziach moduł szklany zapewniający doskonały widok na zewnątrz i jeszcze więcej naturalnego światła. Okno do płaskiego dachu, wyposażone w nowy szklany moduł ma wszystkie dotychczasowe zalety, m.in.: dobre parametry izolacyjne i możliwość zainstalowania elektrycznie sterowanej rolety. Podstawowa różnica zauważalna jest od strony dachu. Moduł szklany jest mniej widoczny i nadaje całemu oknu elegancki, minimalistyczny wygląd.

Kupując okno do płaskiego dachu VELUX do wyboru mamy typ samego okna dachowego (nieotwierane, otwierane – manulanie/elektrycznie, wyłazowe, oddymiające) oraz osłonę zewnętrzną (kopułę akrylową – matową/przezoroczystą, kopułę poliwęglanową – matową przezroczystą, płaski bądź sferyczny moduł szklany).

Wszystkie okna do płaskiego dachu VELUX doskonale wyciszają deszcz. Specjalna konstrukcja podwójnej szyby energooszczędnej i jednoczesne zastosowanie kopuły lub modułu szklanego sprawiają, że hałas jest znacząco ograniczony. Rozwiązanie to zapewnia ochronę przed hałasem spowodowanym deszczem i gradem, ale również przez samoloty i ruch uliczny czy inne hałaśliwe czynniki.

Dodatkowo okna do płaskiego dachu VELUX można wyposażyć w plisowane rolety wewnętrzne, które zapewniają skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a także dodają wnętrzu dekoracyjnego smaku. Rolety są idealnie dopasowane do rozmiarów okien i dostępne w trzech kolorach: białym, beżowym i czarnym. Mogą być obsługiwane manualnie lub sterowane elektrycznie.

Okna klapowo-obrotowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów – drewna sosnowego klejonego warstwowo,pokrywanego impregnatem i lakierem lub w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo poliuretanem, w kolorze białym (do pomieszczeń o wyższej wilgotności). Niezależnie od materiału w oknach zastosowano unikalną konstrukcję ThermoTechnology™, zapewniającą doskonałe parametry energetyczne. Dodatkowo, tak jak wszystkie okna dachowe VELUX, okna klapowo-obrotowe posiadają zintegrowaną wentylację, która zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Stosowanie okien klapowo-obrotowych zalecane jest w przypadku koniecznego lub pożądanego montażu w wysokiej pozycji, np. w związku z wysoką ścianką kolankową.